Svet sa nezrúti, ale svetová ekonomika určite! (9)

Autor: Ján Zavacký | 25.8.2013 o 12:35 | (upravené 25.8.2013 o 12:53) Karma článku: 3,13 | Prečítané:  517x

V predchádzajúcom článku som sa zaoberal objektívnymi mechanizmami, ktoré spomaľujú hospodársky rast v inflačnom systéme. Na rozdiel od samotného Exaktného dôkazu etc. ich nemožno exaktne dokazovať, len empiricky popisovať. V deviatom článku exaktného dôkazu empiricky stanovujem a exaktne popisujem ďalší, ale už subjektívny mechanizmus, spôsobujúci deštrukciu ekonomiky. Jeho podstatou je zakrývanie skutočného stavu a vývoja finančnej ekonomiky. Na nej stojí a padá celá ekonomika. Toto zakrývanie som nazval kamuflačná inflácia.

Jej podstatou je úprava a ďalšia manipulácia parametrov vyhodnocovania inflačného rastu cien tak, aby vykazovaný rast bol nižší, ako skutočný. Dôvodom je stále ťažšie dosahovanie hospodárskych výsledkov v dôsledku objektívnych brzdiacich mechanizmov, popísaných v predchádzajúcom článku. Samozrejme, že k nim sa môžu pridať aj ďalšie.

Takýmto počínaním sa dosiahne neželaný dôsledok a to zosiľnenie mechanizmov spomaľovania hospodárskeho rastu. Takže ďalším vývojom sa situácia bude zhoršovať rýchlejšie. Tento vývoj v monetaristickom systéme je nenápadný, lebo trvá desiatky rokov. Takže keď sa prejavia dôsledky, takmer všetci sme prekvapení. Podobné situácie sa odohrávajú v celej histórii, ale málokedy trvajú tak dlho. A až v modernej dobe majú príležitosť prejavovať sa stále viac globálne.

Aj v minulosti dochádzalo v inflačných systémoch k zastieraniu reality. Viera v úspech, túžba po zisku a po zotrvaniu pri moci vždy dočasu zvíťazili. Nakoniec ale museli podľahnúť objektívnym zákonitostiam. Pre úplnosť ale treba dodať, že inflačné systémy nevznikali vždy vedome a riadene, ale aj spontánne. Aj v takých prípadoch ale zaúradovala na záver objektívna moc.

Kamuflačná inflácia je vedomé zastieranie skutočnosti. Všetko ale nasvedčuje tomu, že hrozbu dôsledkov takéhoto prístupu si uvedomuje len málokto. Vývoj prináša nové finančné vzťahy, nové ekonomické teórie, nové ideológie a politiky, nové medzinárodné vzťahy. To prináša aj nové pokušenie ovládnuť infláciu. A to zase nové porážky. Obviňovať bankárov z plánovania takéhoto vývoja je ich preceňovanie. Aj oni riskujú. Aj oni budú tratiť. Okrem toho majú podporu v najlepších mozgoch z najlepších univerzít a s najlepšími svetovými oceneniami. Dokonalosť predstihla našu prirodzenosť. A za to budeme platiť.

 

Adresa článku  :   http://janzavackyblog.blogspot.sk/2013/07/exaktny-dokaz-rozpadu-financneho_5.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Väčšiu lož a nepravdu o Paškovi ešte nikto nevyriekol (Schutzov týždeň)

Komunikačná bunka na Úrade vlády nesmie byť odmeňovaná z peňazí poplatníkov, ale jedine z kasy strany.

ŠPORT

Sagan bol v Japonsku za hviezdu, obliekli ho do kimona

Vlani Sagan na exhibičnom podujatí v Japonsku chýbal.

KOMENTÁRE

Do koľkých demisií sa musí napočítať, kým Kaliňák odstúpi?

S takými podozreniami sa nedá v normálnej demokracii žiť.


Už ste čítali?