Svet sa nezrúti, ale svetová ekonomika určite! (1)

Autor: Ján Zavacký | 19.7.2013 o 12:50 | (upravené 14.9.2013 o 19:25) Karma článku: 8,99 | Prečítané:  2428x

V nedávnej sérii článkov som sa snažil vysvetliť, čo sa deje a bude diať so svetovou ekonomikou v súvislosti s finančným systémom. Neveľmi sa mi darilo, preto som to musel ukončiť a pripraviť si iné podklady. Žiaľ, teraz sa to nezaobišlo bez cudzích slov, vzorcov, rovníc a grafov usporiadaných do uceleného Exaktného dôkazu etc. Ale je to aj dobre. Teraz sa môžem obrátiť aj na odborníkov. Pre tých občanov, ktorí majú záujem popri svojej profesii trochu nahliadnuť do problému sa to pokúsim znovu preložiť do ľudskej reči a napísať to na tomto blogu. Možno to našej budúcnosti trochu pomôže.

V úvode svojej práce vyzývam občiansku verejnosť, odbornú verejnosť a aj mocenské štruktúry, aby zmenili svoj pohľad na vec a prijali nevyhnutné. Pred katastrofou nás už nezachráni nič, ale mnohé ešte môžeme zmierniť. Pri dostatočnej odvahe a rozvahe by sme na Slovensku mohli z toho dokonca aj niečo vyťažiť. Nespoliehajme sa na Nemecko. Tak ako nedokázalo svet poraziť, tak isto ho nedokáže zachrániť. Samo sa bude zachraňovať. Nemá inú možnosť.

Odborníkov vyzývam na pokus o spochybnenie môjho dôkazu. K tomu treba mimoriadne úsilie. Nie odborné. Morálne. Priznať omyl, porážku, je ťažké. K tomu treba zvláštnu dávku cti.

Verejnosť aj touto cestou vyzývam ku zmene prístupu. Neodovzdávajme moc iným. Uplatňujme si ju sami. Posilnime priamu demokraciu a tým posilníme aj zákon menom res publica. A keď bude najhoršie, neváhajme zobrať nakradnutý majetok späť. Zákony pre to máme už aj dnes. Ľudomilí mocipáni sú len zločinci prezlečení za kamarátov.

Súčasná moc sa nezmení. Môže sa ale vymeniť.

Pre záujemcov :  http://janzavackyblog.blogspot.sk/2013/07/exaktny-dokaz-rozpadu-financneho.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?