Svet sa nezrúti, ale svetová ekonomika určite! (4)

Autor: Ján Zavacký | 23.7.2013 o 21:40 | (upravené 24.7.2013 o 7:56) Karma článku: 4,98 | Prečítané:  652x

V úvode tohoto príspevku by som chcel dať súhlas na šírenie a prekladanie Exaktného dôkazu etc. do iných jazykov a súčasne sa poďakovať za takúto činnosť. Ja sa k prekladaniu dostanem podstatne neskôr. Obsahom tohoto príspevku bude samotný Exaktný dôkaz etc. Je to matematický model toho, ako funguje podstata monetaristického finančného systému. Logika veci je pritom jednoduchá. Keďže fungovanie inflácie má exaktné, hoci premenlivé zadanie, potom toto fungovanie musí byť popísateľné exaktnou matematickou funkciou.

Premenlivosť monetaristického systému je daná jeho nastavením a z toho vyplývajúceho historického času. Na základe toho musí nevyhnutne dochádzať nielen k technickým a politickým vplyvom, ale priam kultúrnym, teda dlhodobým. Avšak nič z toho nemá vplyv na podstatu nastaveného systému.

No a podstatou systému je rozširovanie peňažnej bázy. To funguje od začiatku a bude fungovať až do trpkého a teraz už aj blízkeho konca. Pri zostavovaní matematického modelu nám pomáhajú samotní monetaristi tým, že sami určujú parametre, ktoré len využijeme proti ich teórii.

Ak niekto určí inflačný rast cien, tak ho do modelu zapracujeme. Ak niekto určí, že nesmie nastať deflačný pokles cien, tak ho tam tiež zapracujeme. Ak si niekto neuvedomuje, čo so systémom urobí hospodársky výkon, tak si to nebudeme všímať ani my. Výsledok je ale výrečný viac ako dosť.

A tým výsledkom je skutočnosť, ktorej sa monetaristi bránia spôsobom, ktorý možno nazvať vytesnenie. Nám ostatným stačí prirovnanie. Ak do pohára budete liať neustále vodu, musí raz pretiecť. Nalievanie peňazí do ekonomiky tiež raz pretečie.

Aby to nebolo také jednoduché, tak k tomuto pretečeniu pomáha aj hospodársky rast. Je to na prvé počutie zvláštne, ale nie je to nič nelogické. Čím väčší hospodársky výkon máme, tým viac peňazí do ekonomiky pritečie. Falošnému snu monetarizmu však veria zástupy. A veria aj tomu, že ich vodcovia vedia najlepšie ako to je. Lenže vodcovia väčšinou o tom nikdy nepočuli viac, ako tie zástupy. A ak aj počuli, tak zo zdrojov marxistickej, alebo monetaristicko-fiškalistickej ideológie. No a títo ideológovia to nikdy vážne neporovnali s ďalšou alternatívou.

Ak teda nejaký vodca, či ekonomický ideológ dnes hovorí, že nás spasí hospodársky rast, tak hovoria, bez toho, že by si to uvedomili, že naše prirodzené tvorivé úsilie sa zmenilo na službu pre deštrukčnú katastrofu. Svetová ekonomika sa rúca. Pomaly, ale isto a zrýchľujúco.

Adresan článku:   http://janzavackyblog.blogspot.sk/2013/07/exaktny-dokaz-rozpadu-financneho_10.html

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?