Svet sa nezrúti, ale svetová ekonomika určite! (5)

Autor: Ján Zavacký | 28.7.2013 o 10:50 | Karma článku: 5,13 | Prečítané:  498x

V piatom článku exaktného dôkazu sa zaoberám jeho najzákladnejšími dôsledkami. Sú to dôsledky, ktorým sa nemožno vyhnúť v systéme, založenom na exponenciálnom raste záťaže. Peňažná expanzia je totiž záťažou, aj keď sa to spočiatku nezdá. Pre fiškalistov a monetaristov sa zdá dokonca trvalou pomocou ekonomike. Opak je pravdou. Expanzia má dve záludné vlastnosti - exponenciálnosť a fiktívnosť. Obe dômyselne skrývajú jej ničivosť. Exponenciálnosť znamená pomalý nástup, ale nekonečne rýchly záver. V realite to znamená zdanlivo neškodný začiatok, ale zato devastačný záver. Fiktívnosť znamená tvorbu hodnôt, ktoré sú veľmi blízke reálnym, ale nikdy nedosiahnu ich reálne parametre. Preto musia raz prestať plniť svoju maskovaciu funkciu.

Prvá dôsledková veta Exaktného dôkazu etc. hovorí práve o exponenciálnosti peňažnej expanzie. Táto vlastnosť je priamo zabudovaná do predstavy o peňažnom manipulovaní. Je nepodstatné akú hodnotu určíme pre rozsah peňažnej expanzie. Dôležitý je exponenciálny charakter tejto manipulácie a ten nás skôr, či neskôr privedie k nekonečným rýchlostiam a objemom. To sa dá zvládnuť klikaním do klávesnice(tak sa dnes vyrábajú peniaze), ale fyzická ekonomika to nezvládne. Nikdy.

Druhá dôsledková veta hovorí o tom, že princíp peňažnej inflácie je taký, ža si sám vynucuje svoj ďalší rast. Ak by sa princíp zmenil, nešlo by už o monetaristický model, ale iný. Mohol by byť čisto fiškalistický, ktorý pripúšťa peňažnú depresiu vo fáze konjunktúry, ale reálne je to nemožné. Ako som už uviedol v exaktno-empirickom dôkaze, prepad rastu by bol tak významný, že by si žiaden fiškalista netrúfol pokračovať v deflácii (peňažnej depresii).

Tretia dôsledková veta hovorí, že rast produkcie celý tento proces posiľňuje natoľko, že nie je mysliteľné, aby bol zdrojom likvidácie (splácania) dlhov. Rast produkcie si vytvára svoju vlastnú mieru inflácie, ktorá musí byť zákonite taká veľká, ako samotný rast produkcie. Teoreticky by si rast produkcie mohol toto bremeno tlačiť do nekonečna, ale musel by mať tiež nekonečnú rýchlosť a nyvyše by nesmel byť ničím brzdený. Ako neskôr preukazujem, inflácia ho ale brzdí stále viac a viac.

Záver môže byť teda iba jeden jediný a to je krach. Dôsledný, nekompromisný a nevyhnutný.

 

Adresa článku :  http://janzavackyblog.blogspot.sk/2013/07/exaktny-dokaz-rozpadu-financneho_9.html

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?