Svet sa nezrúti, ale svetová ekonomika určite! (6)

Autor: Ján Zavacký | 4.8.2013 o 7:37 | Karma článku: 6,04 | Prečítané:  1083x

V šiestom článku Exaktného dôkazu etc. sa zaoberám vzťahom inflácie a jej schopnosti umorovať dlh. Tento jav sa nazýva monetizácia dlhu a je veľmi nebezpečný, pretože ako všetky javy spojené s infláciou vytvára fikciu, alebo dočasnú viditeľnú realitu. Lenže neviditeľnú realitu dokonale maskuje a keď sa tá prejaví, je už neskoro a všetko viditeľné, čo sa vytvorilo sa zrúti. Je to pyramídová hra, inak aj Ponziho schéma a monetizácia je jediný jav inflácie, ktorý túto schému veľmi názorne ukazuje. V pyramídovej hre prví získavajú a poslední prehrávajú. Všetko! A čo horšie, tých posledných je vždy omnoho viac, ako tých prvých.

Aby mohla peňažná inflácia existovať, musí byť na to použitý bežný ekonomický nástroj a to je dlh. Ďalšou dôležitou podmienkou je opakovanie peňažnej expanzie. Každá peňažná expanzia musí byť väčšia ako tá predchádzajúca. Prečo? Pretože musí vyvolať inflačný rast cien. A ten je základom monetizácie. Ceny rastú. S nimi aj príjmy. Ale pôžička zostáva stále na pôvodnej (nominálnej) hodnote. Tým sa ľahšie spláca.

Vyzerá to pekne. Ale množina klientov je viac-menej konštantná. Keďže pôžičky a dlhy rastú, raz sa množina klientov vyčerpá. A čo horšie, rast dlhov je stále rýchlejší a rýchlejší. Takže to vyčerpanie príde náhle.

Ak teda niekto organizuje monetizáciu vašich úverov a pôžičiek, pripravuje vašu ekonomickú záhubu. Drvivá väčšina z nás to zistí až keď bude veľmi neskoro, ale maličká časť si môže zachrániť svoje možnosti pre ďalší ekonomický život.

 

Adresa článku :   http://janzavackyblog.blogspot.sk/2013/07/exaktny-dokaz-rozpadu-financneho_8.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?