Svet sa nezrúti, ale svetová ekonomika určite! (14)

Autor: Ján Zavacký | 29.9.2013 o 9:34 | (upravené 29.9.2013 o 12:04) Karma článku: 4,15 | Prečítané:  735x

Týmto článkom končím sériu, v ktorej som sa snažil zrozumeteľnou formou prezentovať svoj dôkaz o nevyhnutnosti zrútenia svetového finančného systému. Je viac ako zrejmé, že takýto pohľad zatiaľ nevyvoláva príliš veľký záujem a už vôbec nie takáto forma. Pozornosť odpútavajú aj aktuálne politické otrasy na našej politickej scéne a administratívny optimizmus z európskych politických kruhov ako aj húževnaté iniciatívy investorov na finančných trhoch. Sú to ale tie najmenej spoľahlivé zdroje. Zaujímavé je, že hlasy z akademických kruhov začínajú slabnúť. Ich pochybnosti narastajú stále viac a viac. Žiaľ, odhodlanie zavrhnúť súčasnú politicko-ekonomickú ideológiu môže prísť naplno až po dokonanom kolapse.

V záverečnom vyhodnotení v Exaktnom dôkaze etc.  ako aj tu na blogu opäť zdôrazním, že podstatou dnešných finančných problémov a jedinou príčinou degenerácie svetového finančného systému je inflácia. Inflácia v prapôvodnom slovazmysle. Teda "pritekanie" peňazí do systému. Inflačné zvyšovanie cien, nazývané tiež infláciou je významným  prejavom, ktorý je sám osebe jedným z mechanizmov spôsobujúcich skazu.

Inflácia existuje od prvopočiatku peňazí a od prvopočiatku aj spôsobuje problémy. Ale porozumeniu tohoto fenoménu pri optimistickom pohľade sa blížime až teraz. Pri pesimistickom pohľade to potrvá prinajmenšom do ďalšej hyperkrízy.

Na záver ešte raz zdôrazním, že peňažná inflácia je tak škodlivý jav, že by mala byť v budúcnosti postavená mimo peňažný systém a mimo zákon.

Dovidenia v ďalšej sérii článkov a veľa zdaru v ťažkých časoch.

 

Adresa článku : http://janzavackyblog.blogspot.sk/2013/07/exaktny-dokaz-rozpadu-financneho_1.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kocáb: Kisku už dlho uznávam, ocenenie ma šokovalo

Pre SME hovorí, že je hrdý slniečkar. Keď pôjdeme tvrdou silou, nemáme šancu.

KOMENTÁRE

Plot bol jeho nápad, nie Orbánov. Dnes má dom kúsok od pletiva

Ako sme sa nestretli so starostom Ásotthalomu.


Už ste čítali?