Ekonomiky musia padnúť. A my s nimi.

Autor: Ján Zavacký | 27.8.2015 o 9:45 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  1176x

Je úplne jedno, či to bude o dva dni, dva mesiace, alebo dva roky. Je úplne jedno, či sa to začne v Európe, USA, či Japonsku. Náš osud je spečatený.

   Neberte vážne autority. Tápajú. Jediný správny pohľad na vec majú zatracovaní libertariáni. Keby sa aj vo všetkom ostatnom mýlili, v otázke monetárnej expanzie sú neomylní. Ich poznanie neprišlo z neba. Vychádzajú z princípov pôvodnej tzv.Rakúskej ekonomickej školy. A tá nadviazala na predstavy francúzskych ekonómov prúdu laissez faire. Jeho empirické a intuitívne poznatky dokázala analyticky zdôvodniť. Jediné, čo všetkým chýbalo a chýba, je exaktný dôkaz. V počiatkoch Rakúskej školy boli ťažšie podmienky pre vypracovanie takéhoto dôkazu ako dnes. Monetárna expanzia nebola presnou matematickou funkciou. Až.... Až v súčasnosti.

   Dnes je monetárna expanzia riadená vedecky. A čo je dôležitejšie - exaktne. Jej veľkosť je určovaná číslom. Číslom indexu(indexov) cien, zámerne nepresne nazývaným infláciou!! Nechajme teraz stranou tento nepoctivý zámer. História si ho určite vezme na pretras. Zamerajme sa na exaktne stanovenú hodnotu indexu. Jeho exaktná a kladná(!) hodnota dáva aj mechanizmu modernej a vedeckej monetárnej expanzii - skutočnej inflácii charakter exaktnej funkcie. Učenie "Rakúšanov" tak môže byť doplnené o exaktný dôkaz.

   Podstatou tohto dôkazu nie je len exponenciálnosť spôsobená spomínaným indexom, ale hlavne "rozdiel exponenciálnosti"!! A práve tento rozdiel je kľúčový. Kým keynesiánci a monetaristi tvrdia, že monetárna expanzia vyvolá hospodársky rast, ktorý bude rýchlejší ako samotná monetárna expanzia, dôkaz hovorí o opaku. Monetárna expanzia, teda skutočná inflácia vždy predbieha hospodársky prírastok, ktorý vyvolala!! Pozor!! Nezvyšuje hospodársky prírastok, ktorý existoval aj pred monetárnou expanziou (infláciou). Naopak. Znižuje ho. To tiež možno exaktne dokázať, ale len v tom prípade, ak správne pochopíme pojem ekonomickej hodnoty. A tá bola, je a ostane navždy empirickou veličinou!! O tom ale inokedy.

   Pre krízový monetárny vývoj je ale kľúčová spomínaná exponenciálnosť. Pri exaktne stanovenej inflácii(kladným indexom cien) musí byť základ exponenciálnej funkcie pre infláciu nevyhnutne vyšší, ako základ exponenciálnej funkcie pre hospodársky rast. Bez výnimky!! 

   Dôsledkom je, že rozdiel medzi infláciou a hospodárskym rastom narastá tiež exponenciálne!! Inými slovami, inflácia síce môže vyvolať hospodársky prírastok, ten ale nikdy(!!) nebude väčší, ako samotná inflácia. Bude vždy(!!) nižší a jeho zaostávanie bude exponenciálne. Alebo inak, inflácia bude zrýchľovať vždy viac ako hospodársky rast. A ešte inak, dlh bude zrýchľovať vždy rýchlejšie ako hospodársky rast. Toľko hovorí exaktný dôkaz. To by mohlo úplne stačiť. Ak ale k tomu pridáme ešte empirický dôkaz, že inflácia  vyvoláva mechanizmy, ktoré pôsobia ako brzda hospodárskeho rastu(neefektívna alokácia kapitálu), alebo ako ďalší urýchľovač inflácie(dlhová deflácia), tak výsledok musí byť len jeden jediný - spomalenie rastu - stagnácia - záporný rast - explózia dlhov - krach systému!! A my sa k nemu blížime.

   Tento dôkaz nájdete tu:

http://janzavackyblog.blogspot.sk/2013/06/exaktny-dokaz-rozpadu-financneho.html

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Diskriminácia, sťažujú sa veriaci na nový poplatok za sobáš

Za cirkevný sobáš sa doteraz matričný poplatok neplatil, kresťanským aktivistom sa jeho zavedenie nepáči. Ministerstvo vnútra im sľubuje stretnutie.

DOMOV

Dobré ráno: Kto je Harabin a kto ho chce za prezidenta

Konšpirácie už nestačia, Harabina chcú za prezidenta

KOMENTÁRE

Profesionálni kresťania objavili novú diskrimináciu

Úrady si účtujú poplatok za akýsi administratívny úkon.


Už ste čítali?