Čína musí padnúť. A my s ňou.

Autor: Ján Zavacký | 26.8.2015 o 11:29 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  1283x

   Je úplne jedno,či to bude o dva dni,dva mesiace,alebo dva roky. Je úplne jedno,či ju predbehne Európa,USA,či Japonsko. Náš osud je spečatený.

   Neberte vážne autority. Tápajú. Problém Číny nie je v transformácii ekonomiky, ani v rope, ani v americkom QE. Sú to len "pridané hodnoty". Pravá podstata je v terminálnej fáze inflácie - monetárnej expanzie. Tak isto, ako v celom vyspelom svete. Ide teraz len o to, kto spustí globálny "harmatanec".

   Čína je výborným kandidátom. Mladá generácia ekonómov aj politikov na západe nechápe mentalitu komunistov a ich obsedantnú potrebu po falšovaní hospodárskych výsledkov. Odvolávanie sa na čínsku vládu je naivné. Tak ako niekde rozhoduje ekonomická oligarchia, tam rozhoduje stranícka oligarchia. Jej ideológia znamená viac ako pravdivé hospodárske výsledky. Trh je deformovateľný a úprosný len dočasu. Raz preto musí prísť chvíľa pravdy. A prichádza. Postupne a s rastúcou naliehavosťou.

   Výsledkom snahy čínskych pseudo-súdruhov je zrýchľujúci sa rozdiel medzi ich predstavou a realitou. Ten rozdiel dosiahol také hodnoty, že už ho neunesie ani rozdiel medzi predstavou a falšovanou realitou. A to je to najdôležitejšie. Nemôžeme preukázať čínskym, ale ani "západným" súdruhom ich falšovanie. Ostalo nám len jediné - čakať, kým sa realita nebude dať ďalej falšovať. Čína sa k tomuto štádiu bleskovo blíži, alebo už je v ňom. Už nebude treba dokazovať nič. Úplne postačí, keď si porovnáme realitu s falšovanou realitou. V praxi je to pomer ceny a výnosov. Samozrejme nepravdivých výnosov. Pamätníci totalitnej ekonomiky si ich pamätajú veľmi dobre  s výnimkou zarytých komunistov a ultra-ľavičiarov.

   Kam sa teda treba pozerať dnes pri čínskych problémoch?? Na pomer šialených cien a o niečo menej šialených hospodárskych výsledkov:

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQUH2lSG57vXLD94ykuexJo83ylK6fRFEOxR02SJQWZcLFRo1vh_g

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQUDHxQx1_hkwRGFjBABIOrJydoNrANTGOdryKQJqeM8_o6LUXBtw

 Počínanie Ústredného výboru Komunistickej strany Číny v posledných dňoch nasvedčuje tomu, že o reálnych, nefalšovaných hospodárskych výsledkoch predsa len čosi vie ... a čaká na zázrak. Možno ešte ostal jeden a posledný ...  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Trump sa hrá so svetom ako rozmaznané dieťa

Trump je zrkadlom ich horšieho ja, ktoré museli často skrývať pred svojimi deťmi, susedmi či zamestnávateľom.

SVET

Vlastizrada. Trumpa kritizujú za podlizovanie sa Putinovi

Európa sa obáva, či sa môže ešte na USA spoliehať.


Už ste čítali?