Čo nového v predikcii hyperkrízy?

Autor: Ján Zavacký | 17.11.2015 o 18:13 | (upravené 17.11.2015 o 18:29) Karma článku: 2,47 | Prečítané:  544x

   Nič. Absolútne nič. Vývoj ide zákonitým spôsobom a tempom. Procesy, ktorých základy boli položené pomerne dávno v minulosti, teraz dosahujú svoje vyvrcholenie a my na tom nič nezmeníme.

   Zázračný hospodársky rast neprichádza a ani prísť nemôže. Vo fáze vysoko pokročilej inflácie sa hospodársky rast musí spomaľovať, neskôr zastaviť a nakoniec upadať. Celý tento krízový proces nakoniec musí nevyhnutne skončiť ekonomickým delíriom. EU a vyspelý svet sa teraz nachádza medzi fázami spomaľovania a zastavenia. Pokles je zrejme blízko, ale závisí od veľkosti hystérie centrálnych plánovačov. Je vysoko pravdepodobné, že sa rozhodnú pre vysokú infláciu - superinfláciu. To by nástup fázy poklesu oddialilo, ale veľkosť poklesu zväčšilo.

   Čo sa týka narastania dlhu, ten nespomaľuje, ale čoskoro sa rozbehne ráznym krokom. Nemôže inak. Je bytostnou súčasťou inflácie . Tá bez neho zatiaľ nemôže existovať. Príde možno ale chvíľa, keď sa od seba odpútajú. Hlasy o bezdlhovej inflácii sa množia. Je to ale nezdravý sen nezdravej doby. Inflácia bude spôsobovať rozvrat aj bez dlhu. Spúšťa mechanizmy, ktoré som už viackrát spomínal a ktoré silnejú s pokročilou infláciou. Odpútanie sa inflácie od dlhu na základe akéhokoľvek triku situáciu vygraduje, pretože sa stratí to jediné, čo súčasnú podobu inflácie brzdí - dlh !!

   Prehlásenia FEDu o deflácii - teda zvyšovaní úrokových sadzieb sú len zmesou psychologickej taktiky, narastajúceho zúfalstva a snahou o nebezpečný pokus naozaj úrokovú mieru zvýšiť. Ak sa FED na tento pokus odhodlá, skončí to veľmi rýchlo návratom ku zníženiu úrokovej sadzby a sanáciou vzniknutej situácie zápornými sadzbami - skrytými, alebo otovrenými. O skrytých hovoria napríklad čínsko-americké profesorky Wu a Xia:

https://www.frbatlanta.org/cqer/research/shadow_rate.aspx?panel=1

  Celý problém rozpadu svetového menového poriadku môžu prekryť geopolitické procesy a podstata problému nebude pochopená, ale je nepochybné, že keď tento problém nepochopia súčasníci, pochopia ho nevyhnutne generácie po nás. Možno o 30, alebo 130 rokov. Podobne, ako my začíname rozumieť ekonomickým teóriám spred stoviek rokov.

   Ak by niekoho zaujímali moje predikcie v problematike rozpadu finančného systému, nájde ich na inom mojom blogu (1-18):

http://www.blogovisko.sk/co-nas-caka-1.html

   Určujem v nich aj konkrétne termíny deštrukčných javov. Sú to termíny, pred ktorými bolo takmer vylúčené, že by došlo k naplneniu popisovaných javov. Ale po týchto termínoch pravdepodobnosť prudko narastá a popísané javy nastanú pomerne rýchlo buď v popísanej podobe, alebo v podobe principiálne veľmi blízkej.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Beaty Balogovej

Trump sa hrá so svetom ako rozmaznané dieťa

Trump je zrkadlom ich horšieho ja, ktoré museli často skrývať pred svojimi deťmi, susedmi či zamestnávateľom.

SVET

Vlastizrada. Trumpa kritizujú za podlizovanie sa Putinovi

Európa sa obáva, či sa môže ešte na USA spoliehať.


Už ste čítali?